Sherlock Holmes 3 Hakkında Bildiğimiz 7 Şey

Robert Downey Jr.‘ı Sherlock Holmes olarak gördüğümüz son filmden bu yana sanki asırlar geçmiş gibi ancak Guy Ritchie‘nin yönettiği Sherlock Holmes: A Game Of Shadows filminin ardından sadece 9 yıl geçti. Bu ikinci filmin ardından yeni bir filmin geleceğine herkes eminken, Robert Downey Jr. ve Guy Ritchie’nin bir türlü uyuşmayan takvimleri bizi bir hayli bekletti.

Geçtiğimiz günlerde Marvel Sinematik Evreni‘ndeki Iron Man rolüne geri dönmeyi düşünmediğini net şekilde dile getiren Robert Downey Jr’ın bu açıklaması, bize yeni Sherlock Holmes filmini müjdeliyor olabilir. Fakat yeni bir yönetmenle ve yeni bir konumda. İşte bu yeni film hakkında bildiğimiz 7 şey.

Sherlock Holmes 3’ün Vizyon Tarihi Aralık 2021 Olarak Belirlendi

Variety‘nin 2019 yılındaki haberine göre Warner Bros., serinin yeni filmini Aralık 2020’de vizyona sokmayı planlıyordu fakat stüdyo bu kararını bir yıl erteledi. Koronavirüs salgınının sinema ve tüm dünya ekonomisine verdiği darbeler göz önüne alındığında bu, gişe başarısı ve yapımcılara zaman kazandırması açısından mantıklı bir karar olmuş. Bir aksilik çıkmaması halinde Sherlock Holmes ve güvenilir ortağı Dr. Watson‘ın sıradaki macerasını Aralık 2021‘de göreceğimizi umuyoruz.

Robert Downey Jr. Ve Jude Law Tekrar Bir Arada

Filmin bir yıl ertelendiği duyulduktan sonra The Hollywood Reporter‘ın yaptığı haberle Robert Downey Jr’ın Sherlock Holmes ve Jude Law‘ın da Dr. John Watson olarak geri döneceği kesinleşmişti. Yan karakterlerin kimler tarafından canlandırılacağı henüz belli olmasa da bu ikilinin 10 yıl sonra tekrar bir araya gelecek olması sevindirici.

Yönetmen Koltuğunda Dexter Fletcher

Başrollerin geri dönmesinin ardından gözler Guy Ritchie’ye çevrilmişti. Fakat ilk iki filmin yönetmeni, bu filmin dışında kalmayı seçti. Adını en son Rocketman filmi ile duyuran Dexter Fletcher da böylece koltuğu Ritchie’den devralmış oldu. Ritchie, Bryan Singer‘ın kovulmasının ardından Bohemian Rhapsody filminin yönetmen koltuğuna oturmuş ve projenin tamamlanmasına katkıda bulunmuştu.

Forest Whitaker ve Chris Brancato

Senaryo Chris Brancato Tarafından Yazılacak

Deadline, 2018 yılındaki haberinde Netflix‘in Narcos ve Narcos: Mexico dizilerinin yaratıcılarından Chris Brancato‘nun Sherlock Holmes 3 filmini kaleme alacağını yazmıştı. Filmin senaryosuna ya da ismine dair net bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Hikaye Holmes Ve Watson’ın Ortaklığını Merkeze Alacak

Her Sherlock Holmes hikayesi Holmes- Watson ikilisinin ortaklığına dayanır ama Jude Law’ın EW röportajına bakılırsa üçüncü film bunu bize daha fazla yansıtacak. Jude Law bu röportajında “Hikayeyi ileri taşımayı umuyoruz. Hikayenin özü her zaman olduğu gibi onların birbirine olan bağımlılığı olacak. Onları son görüşümüzden bu yana birkaç yıl geçtiği için uzun süredir birbirlerini görmedikleri gerçeğine odaklanacağız.” demişti.

Filmin San Francisco’da Çekileceği Söyleniyor

İlk iki Sherlock Holmes filmi Londra’da ve Avrupa kıtasında geçmişti. Ancak üçüncü filmin Amerikan’ın Batı’sında geçebileceği konuşuluyor. HN Enterteinment‘a göre bir kaynak, yeni filmin California şehri civarında çekileceğini bildirmiş. Bunun doğru olup olmadığı hâlâ belli değil ancak California’da çekilen yapımların 21 Milyon Dolar vergi teşviki ile ödüllendiriliyor olması düşünülünce bu pek de mantıksız bir karar olmaz.

Johnny Depp’e Bir Rol Teklif Edildi

Bu hiçbir şekilde resmi değil fakat The National Enquirer‘a göre Johnny Depp‘e bir teklif yapıldı ve bu teklifi yapan Robert Downey Jr.’dan başkası değil. Downey ile Depp’in uzun yıllardır süren bir dostluğu var ve Downey, Depp’in yaşadığı şanssızlıklardan sonra ona yardım etmek istemiş olabilir. Ancak başta da belirttiğimiz gibi bu konuya dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Sherlock Holmes 3’e dair bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Merakla beklediğiniz filmler hakkında çıkan haberleri sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kaynak: CinemaBlend