Özgür Aydın’dan Yeni Albüm: Picnic on the Moon

Özgür Aydın, son albümü Picnic on the Moon’u daha önceki çalışmalarında olduğu gibi yine On Air Müzik etiketiyle yayımladı.


Özellikle blues müzikseverlerin yakından takip ettiği Özgür Aydın’ın yeni albümü “Picnic on the Moon”, Blues ve soft progresif rock türünde ve müzisyenin dördüncü albümü. Kayıtlarda sanatçıya davulda Mert Alkaya (Bulutsuzluk Özlemi) ve bas gitarda Cüneyt Özyurt eşlik etti.


Bu albüm sanatçının, gezegenimizin geleceğine dair uzlaşma hayallerini ve düşüncelerini anlatmaktadır. Antik Yunan mitolojisindeki aşkların, gelecekteki muhtemel nükleer savaşların ve çağımızın modern hikayelerinin anlatıldığı bu albümde tüm eserler ve düzenlemeler sanatçıya aittir.

Albümde öne çıkan şarkılardan Taurus and Europa için Özgür Aydın “Aşk her şeye kadirdir.” yorumunda bulunuyor.

Taurus and Europa, tanrı Zeus’un Yunan mitolojisinde anlatıldığı gibi beyaz bir boğaya (Takımyıldızı-Taurus) dönüşmesini ve Fenike Prensesi Europa’ya olan aşkını anlatıyor. Europa boğayı görüp etkilendikten sonra Taurus’un sırtına atlıyor ve Akdeniz’i yüzerek Girit adasına ulaşıyor ve şarkı sonlanıyor.

7 şarkıdan oluşan albümü dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Özgür Aydın Kimdir?

1999 yılında Eskişehir’de Fizik bölümüne kaydoldu ve lisans eğitimi boyunca üniversite radyosunda program yapımcılığı ve arşiv sorumlusu olarak çalıştı ve aynı zamanda birçok müzik grubunda gitarist olarak sayısız sahne aldı. Akademik eğitimine Fizik yüksek lisansını tamamlayarak devam etti ve halen fizik doktora eğitimine devam ediyor.

2015 yılında Antalya’ya yerleşerek “Supernova Music Lab adını verdiği kendi ev stüdyosunu kurdu. “Mystic Blues” isimli ilk albümünü Temmuz 2017’de On Air Müzik etiketiyle yayımladı. Ve ardından sırasıyla, Mayıs 2018’de “12th Street, Temmuz 2019da Sad Robot, son olarak da Picnic on the Moonadlı albümlerini yine On Air Müzik etiketiyle yayımladı.

Albümlerindeki enstrüman kayıtlarını ve icralarını kendisi gerçekleştiren müzisyen aynı zamanda Mixing ve Mastering işlemlerini de kendisi gerçekleştirmiştir.