Gain’de İzleyebileceğiniz 5 Kısa Film Önerisi

Gain aracılığıyla birçok bilgilendirici ve eğlendirici video izleyiciyle buluşuyor. Bu dijital içerik platformu kısa film izlemek için de tercih edilebiliyor. Kısa film izlemeyi sevenler için hazırladığım beş filmden oluşan öneri listesi sizlerle.

Ctrl Z

ctrl z

James Kennedy’nin yönettiği Ctrl Z bilim kurgunun eğlenceli ve başarılı bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Sıradan bir kafede geçen film umutsuz bir aşığı anlatıyor. Romantik karakterimiz Ed hayallerindeki kadınla doğru şekilde tanışmak için bir cihaz icat eder. Sonsuz sayıdaki şansının arasından doğru adımları atıp atamayacağını izleriz.

Sevinç Vesaire

seviç vesaire

Filmde kendilerine Sözlükçü diyen bir grubun devlet dairesindeki çalışmalarına tanıklık ediyoruz. Sevinç Vesaire 15 dakikalık süresince etkileyici ve ilginç bir hikaye anlatıyor. Sözlükçüler Büyük Sözlük için sakıncalı ve gereksiz olan kelimeleri imha etmektedir. Fakat işe yeni başlayan daktilonun soruları işleri biraz karıştırır. Kurtcebe Turgul’in bu ilk filmi birçok kısa film yarışmasından ödülle dönmeyi başarmıştır.

The Candidate

the candidate kısa film

Ürkütücü atmosfere sahip olan film bir ofiste geçiyor. İnsanların karanlık yönlerini yansıtan bir hikaye seyirciye sunuluyor. Yönetmen David Karlak 20 dakikalık kısa filmde gerginliği her dakika arttırmayı başarıyor. The Candidate insanın kötücül düşünceleri eşliğinde gizli bir organizasyonun yapabilecekleri konu ediliyor.

A Date In 2025

adatein2025

2025 yılında geçen filmde bir adamın hoşlandığı kıza randevu teklif ederken yapay zekasından aldığı yardımlar anlatılıyor. Yapay zeka uzun zamandır evden çıkmayan karakterimizi yalnızlıktan kendini öldüreceğine dair istatistiklerle ikna etmeye çalışıyor. Ryan Turner tarafından yönetilen ve 14 dakika uzunluğunda A Date In 2025 eğlenceli bir senaryoya sahip.

Re-Entry

Re-Entry kısa film

Trafik kazası geçirip ölen bir adam uyandığında beklenmedik bir durumla karşılaşır. Ölümünün ardından tanrıyla konuşma fırsatı yakalar ve hayatının anlamını sorgulamaya başlar. Re-Entry öldüğümüzde ne olduğu düşüncesine odaklanmaktadır. Yönetmen Ben Brand 10 dakikalık etkileyici bir anlatım sunuyor.