Fiat, Ferrari ve Juventus’un Arkasındaki Agnelli Ailesinin Hayatı Dizi Oluyor

Otomobil üreticisi Fiat‘ın kurucusu Agnelli ailesinin hikayesi dizi oluyor.

Şu anda Stellantis‘te önemli bir hisseye sahip olan aile, ayrıca spor otomobil üreticisi Ferrari, futbol kulübü Juventus, çanta ve ayakkabı üreticisi Christian Louboutin gibi markaların da hisselerini kontrol ediyor.

Henüz adı belli olmayan yapım; Gianni Agnelli‘nin torunu, yönetmen ve yapımcı Ginevra Elkann tarafından duyuruldu. 12 Mart’ta Gianni Agnelli’nin doğumunun yüzüncü yılı sebebiyle yapılan anmanın ardından Cumartesi günü Verissimo isimli programa konuk olan Elkann, dizinin hazırlıklarına başlandığını duyurdu.

Virginia Bourbon del Monte çocuklarıyla birlikte.

Daha önce kurgusal bir yapımla izleyici karşısına çıkmayan Agnelli ailesinin hikayesi, ailenin kadınlarını merkeze alacak şekilde hazırlanacak. Tarihi, aile içi davaları ve sosyetik yaşantılarıyla oldukça görkemli bir yapıya sahip olan hikayede; Gianni Agnelli’nin bir protofeminist olan annesi Virginia‘nın da önemli bir yere sahip olması bekleniyor.

Lorenzo Mieli’nin, “The Young Pope” “My Brilliant Friend” ve “We Are Who We Are” gibi projelerde yer alan yapım şirketi The Apartment Pictures, Agnelli projesinde Elkann ile birlikte çalışacak. Yapımcılar, anglosakson bir yazar ekibi kurmanın peşinde.

Kaynak: Variety