Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

72. Emmy Ödülleri, uzaktan bağlantı yöntemi ile sahiplerini buldu. Primetime’da yedi ödül alan Schitt’s Creek, toplamda dokuz ödül alarak bir rekora imza atarken; Zendaya da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan en genç kişi olarak tarihe geçti. İşte Emmy Ödüllerinin bu yılki adayları ve kazananları…

En İyi Komedi Dizisi

Curb Your Enthusiasm (HBO)
Dead to Me (Netflix)
The Good Place (NBC)
Insecure (HBO)
The Kominsky Method (Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Prime Video)
Schitt’s Creek (Pop TV)
What We Do in the Shadows (FX)

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Tracee Ellis Ross – Black-ish
Christina Applegate – Dead to Me
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
Linda Cardellini-  Dead to Me
Catherine O’Hara – Schitt’s Creek
Issa Rae – Insecure

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Ted Danson – The Good Place
Michael Douglas – The Kominsky Method
Eugene Levy – Schitt’s Creek
Ramy Youssef – Ramy
Anthony Anderson – Black-ish
Don Cheadle – Black Monday

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

Mahershala Ali – Ramy
Alan Arkin – The Kominsky Method
Andre Braugher – Brooklyn Nine-Nine
Sterling K. Brown – The Marvelous Mrs. Maisel
William Jackson Harper – The Good Place
Dan Levy – Schitt’s Creek
Tony Shalhoub – The Marvelous Mrs. Maisel
Kenan Thompson – Saturday Night Live

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

Betty Gilpin – GLOW
D’Arcy Carden – The Good Place
Yvonne Orji – Insecure
Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel
Marin Hinkle – The Marvelous Mrs. Maisel
Kate McKinnon – Saturday Night Live
Cecily Strong – Saturday Night Live
Annie Murphy – Schitt’s Creek

En İyi Senaryo – Komedi

David West Read – Schitt’s Creek “The Presidental Suite”
Daniel Levy – Schitt’s Creek “Happy Ending”
Tony McNamara – The Great
Michael Schur – The Good Place “Whenever You’re Ready”
Stefani Robinson – What We Do in the Shadows “On the Run”
Chris Marcil, Sam Johnson – What We Do in the Shadows “Collaboration”
Paul Simms – What We Do in the Shadows “Ghosts”

En İyi Yönetmen – Komedi

Matt Shakman – The Great “The Great
Amy Sherman-Palladino – The Marvelous Mrs. Maisel “It’s Comedy Or Cabbage”
Daniel Palladino – The Marvelous Mrs. Maisel “Marvelous Radio”
Gail Mancuso – Modern Family “Finale Part 2”
Ramy Youssef – Ramy “Miakhalifa.mov”
Andrew Cividino, Daniel Levy – Schitt’s Creek “Happy Ending”
James Burrows – Will & Grace “We Love Lucy”

En İyi Drama Dizisi

Better Call Saul (AMC)
The Crown (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Killing Eve (AMC)
The Mandalorian (Disney+)
Ozark (Netflix)
Stranger Things (Netflix)
Succession (HBO)

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Jason Bateman – Ozark
Sterling K. Brown – This Is Us
Steve Carell – The Morning Show
Brian Cox – Succession
Billy Porter – Pose
Jeremy Strong – Succession

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Jennifer Aniston – The Morning Show
Olivia Colman – The Crown
Jodie Comer – Killing Eve
Laura Linney – Ozark
Sandra Oh – Killing Eve
Zendaya – Euphoria

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Giancarlo Esposito – Better Call Saul
Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale
Billy Crudup – The Morning Show
Mark Duplass – The Morning Show
Nicholas Braun – Succession
Kieran Culkin – Succession
Matthew Macfadyen – Succession
Jeffrey Wright – Westworld

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Laura Dern – Big Little Lies
Meryl Streep – Big Little Lies
Helena Bonham Carter – The Crown
Samira Wiley – The Handmaid’s Tale
Fiona Shaw – Killing Eve
Julia Garner – Ozark
Sarah Snook – Succession
Thandie Newton – Westworld

En İyi Senaryo – Drama

Thomas Schnauz – Better Call Saul “Bad Choice Road”
Gordon Smith – Better Call Saul “Bagman”
Miki Johnson – Ozark “Fire Pink”
Chris Mundy – Ozark “All In”
John Shiban – Ozark “Boss Fight”
Jesse Armstrong – Succession “This Is Not For Tears”
Peter Morgan – The Crown “Aberfan”

En İyi Yönetmen – Drama

Andrij Parekh – Succession “Hunting
Benjamin Caron – The Crown “Aberfan”
Jessica Hobbs – The Crown “Cri de Coeur”
Lesli Linka Glatter – Homeland “Prisoners of War
Mimi Leder – The Morning Show “The Interview”
Alik Sakharov – Ozark “Fire Pink”
Benjamin Semanoff – Ozark “Su Casa Es Mi Casa”
Mark Mylod – Succession “This Is Not for Tears”

En İyi Mini Dizi

Little Fires Everywhere (Hulu)
Mrs. America (Hulu)
Unbelievable (Netflix)
Unorthodox (Netflix)
Watchmen (HBO)

En İyi TV Filmi

American Son
Bad Education
Dolly Parton’s Heartstrings: These Old Bones
El Camino: A Breaking Bad Movie
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. Reverend

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Cate Blanchett – Mrs. America
Regina King – Watchmen
Octavia Spencer – Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker
Shira Haas – Unorthodox
Kerry Washington – Little Fires Everywhere

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Hugh Jackman – Bad Education
Jeremy Irons – Watchmen
Paul Mescal – Normal People
Jeremy Pope – Hollywood
Mark Ruffalo – I Know This Much Is True

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Dylan McDermott – Hollywood
Jim Parsons – Hollywood
Titus Burgess – Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend
Yahya Abdul-Mateen II – Watchmen
Jovan Adepo – Watchmen
Louis Gossett Jr. – Watchmen

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Holland Taylor – Hollywood
Uzo Aduba – Mrs. America
Margo Martindale – Mrs. America
Tracey Ullman – Mrs. America
Toni Collette – Unbelievable
Jean Smart – Watchmen

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

Tanya Barfield – Mrs. America “Shirley”
Sally Rooney, Alice Birch – Normal People “Episode 3”
Susannah Grant, Michael Chabon, Ayelet Waldman – Unbelievable “Episode 1”
Anna Winger – Unorthodox “Part 1”
Damon Lindelof, Cord Jefferson – Watchmen “This Extraordinary Being”

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

Lynn Shelton – Little Fires Everywhere “Find a Way”
Lenny Abrahamson – Normal People “Episode 5”
Maria Schrader – Unorthodox
Nicole Kassell – Watchmen “It’s Summer and We’re Running Out of Ice”
Steph Green – Watchmen “Little Fear of Lightning”
Stephen Williams – Watchmen “This Extraordinary Being

En iyi Belgesel Ya Da Kurgusal Olmayan Dizi

American Masters (PBS)
Hillary (HULU)
McMillion$ (HBO)
The Last Dance (ESPN)
Tiger King: Murder, Mayhem And Madness (Netflix)

En iyi Belgesel Ya Da Kurgusal Olmayan Program

Beastie Boys Story (Apple TV+)
Becoming (Netflix)
Laurel Canyon: A Place In Time (Epix)
The Apollo (HBO)
The Great Hack (Netflix)

En İyi Animasyon Programı

Big Mouth (Netflix)
Bob’s Burger (FOX)
BoJack Horseman (Netflix)
Rick and Morty (Adult Swim)
The Simpsons (FOX)

En İyi Yarışma Programı

Nailed It! (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
The Masked Singer (FOX)
The Voice (NBC)
Top Chef (BRAVO)

Diğer kategorilerin kazananlarını da merak ediyorsanız Televizyon Akademisi‘nin sitesine göz atabilirsiniz.