David Fincher Konuklarıyla Sevdiği Filmlerden Bahsedecekleri Bir Proje Üzerinde Çalışıyor

Sinemaya 6 yıl ara verdikten sonra çektiği Mank filmiyle 10 adaylık alarak Oscar’a damga vuran David Fincher, konuk olduğu The Director’s Cut podcast’inde yeni projelerinden bahsetti.

Fincher, “Bir suikastçıyı konu alan bir Fransız çizgi roman uyarlamasıyla uğraşıyorum. Robert Towne ile birlikte Chinatown prequel’ı gibi bir mini dizi üzerinde çalışıyoruz. Ve sevdiğim filmleri, sevdiğim konukları ve onların sevdiği filmleri içeren film beğenisi konulu bir şov üzerinde çalışıyorum.” dedi.

Bahsi geçen Fransız çizgi roman uyarlaması: The Killer. Fincher, Alexis Nolent tarafından yazılan bu çizgi romanı uyarlamak için yaklaşık 14 yıldır bekliyor. Ve bu bekleyiş Netflix‘in katkılarıyla artık sona erecek gibi görünüyor.

Chinatown (1974)

Fincher’ın bahsettiği bir diğer proje de Chinatown prequel’ı. Chinatown‘ın senaristi Robert Towne ve Fincher’ın, 1974 yapımı filmin öncesini konu alacak bir proje üzerinde çalıştıkları 2019’dan beri biliniyordu fakat bu projeyle ilgili detaylı bir bilgi hala bulunmuyor.

Daha önceden bilmediğimiz ve bu açıklamayla öğrendiğimiz proje ise: Fincher’ın konuklarıyla birlikte sevdikleri filmlerden bahsedeceği bir şov. Daha önce konuk olarak katıldığı şovlardan ve yer aldığı Hitchcock/Truffaut gibi sinema konulu belgesellerden bildiğimiz üzere dinlemesi hayli keyifli bir insan olan Fincher’ın bu tarz bir formatla karşımıza çıkacak olması çok sevindirici bir haber. Her ne kadar bu projenin de detaylarını bilmiyor olsak da yakın zamanda gelmesini ve uzun soluklu olmasını diliyoruz.

Kaynak: Collider