CASP Yeni EP’si Sigm*nd Fre*d’u Yayınlandı!

Hazar Kayaaltı, elektronik müzik ve piyanoyu harmanladığı solo projesi CASP‘ın ilk üçlemesi “Medium = Message”’ı Ocak 2019’da yayınlamıştı.
Ardından “Yet”, “Epilepsia Cursiva”, “Wish” teklilerini yayınlayan CASP, Mart ayının son günlerinde ise “Sigm*nd Fre*d” ile karşınızda.

Sigm*nd Fre*d” kişinin okuduğu, anladığı kadarıyla kendi kendine yaptığı psikolojik çıkarımlar ve bu çıkarımların yarattığı stres üzerine yazılmış bir ikili. Hissin dinleyiciye çıplak bir şekilde tanıtıldığı Sigm*nd’un katatonik konuşmaları Hazar Kayaaltı’nın psikolojik danışmanının kaleminden. Ardından Fre*d, bütün bunları salt müzikal bir dil ile betimliyor.
Bireyselliği, yalnızlığı ve yukarıda bahsi geçen stresi anlatan klibi de, CASP’ın canlı performanslarında sıkça kullandığı illüzyon benzeri görsel dil ile yoğurulmuş durumda.

CASP’ın pandemi öncesindeki canlı performansları; akustik piyano, ışık oyunları, özgün görsel tasarımlarıyla dikkat çekiyordu. Henüz 1 yaşını doldurmayan CASP, Fransa’nın Nantes şehrinde In Hoodies ve Jakuzi ile beraber Stereolux’te sahne almıştı.

İşin mutfağında ve sahnesinde Hazar Kayaaltı’ya Gönenç Kayaaltı ve Ömür Göğüş eşlik ediyor.


Music: Hazar Kayaaltı
Co-Producers: Gönenç Kayaaltı & Ömür Göğüş
Mastering: Çağan Tunalı
Additional Vocals: Aslıhan Kabuk
Albumart & Canvas: Kıvanç Aykan
Booking: Buyçe Sümer (Charmworks)
Original Video: Kayaaltı  Bros. Music Productions