73. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

2021 yılının Emmy Ödülleri, dün gece gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Olivia Colman, Ewan McGregor, Jason Sudeikis, Michaela Coel, Josh O’Connor ve Evan Peters, ilk Emmy ödüllerini kazandılar. 21 adaylığı bulunan The Handmaid’s Tale geceden eli boş dönerken, The Queen’s Gambit, The Mandalorian, Saturday Night Live, The Crown ve Pose, gecenin en çok ödül alan yapımları oldular.

Geçen sene 160 adaylık alarak rekor kıran Netflix, bu sene 130 adaylık alan HBO Max‘in gerisinde kaldı. Ancak geçen hafta gerçekleşen Creative Arts gecesinden kazandığı 34 Emmy ödülüne 10 ödül daha ekledi ve 44 ödülle Emmy tarihinin en çok ödül kazanan yapım stüdyosu olarak yeni bir rekora imza attı.

İşte Emmy Ödüllerinin bu yılki adayları ve kazananları…

Ted Lasso

En İyi Komedi Dizisi

Black-ish

Emily in Paris

Hacks (HBO Max)

The Flight Attendant

The Kominsky Method

Pen15

Ted Lasso

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Tracee Ellis Ross – Black-ish

Aidy Bryant – Shrill

Kaley Cuoco – The Flight Attendant

Allison Janney – Mom

Jean Smart – Hacks

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Michael Douglas – The Kominsky Method

Anthony Anderson – Black-ish

William H. Macy – Shameless

Jason Sudeikis – Ted Lasso

Kenan Thompson – Kenan

En İyi Yönetmen – Komedi

B Positive (“Pilot”) – James Burrows

The Flight Attendant (“In Case of Emergency”) – Susanna Fogel

Hacks (“There Is No Line”) – Lucia Aniello

Mom (“Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”) – James Widdoes

Ted Lasso (“Biscuits”) – Zach Braff

Ted Lasso (“The Hope that Kills You”) – MJ Delaney

Ted Lasso (“Make Rebecca Great Again”) – Declan Lowney

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

Aidy Bryant – Saturday Night Live

Hannah Einbinder – Hacks

Kate McKinnon – Saturday Night Live

Rosie Perez – The Flight Attendant

Cecily Strong – Saturday Night Live

Juno Temple – Ted Lasso

Hannah Waddingham – Ted Lasso

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

Carl Clemons-Hopkins – Hacks

Brett Goldstein – Ted Lasso

Brendan Hunt – Ted Lasso

Nick Mohammed – Ted Lasso

Paul Reiser – The Kominsky Method

Jeremy Swift – Ted Lasso

Kenan Thompson – Saturday Night Live

Bowen Yang – Saturday Night Live

En İyi Senaryo – Komedi

The Flight Attendant (“In Case of Emergency”) – Steve Yockey

Girls5eva (“Pilot”) – Meredith Scardino

Hacks (“There Is No Line”) – Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky

PEN15 (“Play”) – Maya Erskine

Ted Lasso (“Make Rebecca Great Again”) – Joe Kelly, Brendan Hunt, Jason Sudeikis

Ted Lasso (“Pilot”) – Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, Joe Kelly

The Crown

En İyi Drama Dizisi

The Boys

Bridgerton

The Crown

The Handmaid’s Tale

Lovecraft Country

The Mandalorian

Pose

This Is Us

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Uzo Aduba – In Treatment

Olivia Colman – The Crown

Emma Corrin – The Crown

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale

MJ Rodriguez – Pose

Jurnee Smollett – Lovecraft Country

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Sterling K. Brown – This Is Us

Jonathan Majors – Lovecraft Country

Josh O’Connor – The Crown

Rege-Jean Page – Bridgerton

Billy Porter – Pose

Matthew Rhys – Perry Mason

Kate Winslet

En İyi Yönetmen – Drama

Bridgerton (“Diamond of the First Water”) – Julie Anne Robinson

The Crown (“Fairytale”) – Benjamin Caron

The Crown (“War”) – Jessica Hobbs

The Handmaid’s Tale (“The Wilderness”) – Liz Garbus

The Mandalorian (“Chapter 9: The Marshal”) – Jon Favreau

Pose (“Series Finale”) – Steven Canals

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Gillian Anderson – The Crown

Helena Bonham Carter – The Crown

Madeline Brewer – The Handmaid’s Tale

Ann Dowd – The Handmaid’s Tale

Aunjanue Ellis – Lovecraft Country

Emerald Fennell – The Crown

Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale

Samira Wiley – The Handmaid’s Tale

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Giancarlo Esposito – The Mandalorian

Bradley Whitford – The Handmaid’s Tale

O-T Fagbenle – The Handmaid’s Tale

John Lithgow – Perry Mason

Tobias Menzies – The Crown

Max Minghella – The Handmaid’s Tale

Chris Sullivan – This Is Us

Michael K. Williams – Lovecraft Country

En İyi Senaryo – Drama

The Boys (“What I Know”) – Rebecca Sonnenshine

The Crown (“War”) – Peter Morgan

The Handmaid’s Tale (“Home”) – Yahlin Chang

Lovecraft Country (“Sundown”) – Misha Green

The Mandalorian (“Chapter 13: The Jedi”) – Dave Filoni

The Mandalorian (“Chapter 16: The Rescue”) – Jon Favreau

Pose (“Series Finale”) – Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, Ryan Murphy

The Queen’s Gambit

En İyi Mini Dizi

I May Destroy You

Mare of Easttown

The Queen’s Gambit

The Underground Railroad

WandaVision

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Michaela Coel – I May Destroy You

Cynthia Erivo – Genius: Aretha

Anya Taylor-Joy – The Queen’s Gambit

Elizabeth Olsen – WandaVision

Kate Winslet – Mare of Easttown

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Paul Bettany – WandaVision

Hugh Grant – The Undoing

Ewan McGregor – Halston

Lin-Manuel Miranda – Hamilton

Leslie Odom, Jr. – Hamilton

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

Hamilton – Thomas Kail

I May Destroy You (“Ego Death”) – Sam Miller and Michaela Coel

I May Destroy You (“Eyes Eyes Eyes Eyes”) – Sam Miller

Mare of Easttown –  Craig Zobel

The Queen’s Gambit – Scott Frank

The Underground Railroad – Barry Jenkins

WandaVision – Matt Shakman

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Renée Elise Goldsberry – Hamilton

Kathryn Hahn – WandaVision

Moses Ingram – The Queen’s Gambit

Julianne Nicholson – Mare Of Easttown

Jean Smart – Mare Of Easttown

Phillipa Soo – Hamilton

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Thomas Brodie Sangster – The Queen’s Gambit

Daveed Diggs – Hamilton

Paapa Essiedu – I May Destroy You

Jonathan Groff – Hamilton

Evan Peters – Mare of Easttown

Anthony Ramos – Hamilton

The Queen’s Gambit 2021 Emmy Ödülleri

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

I May Destroy You – Michaela Coel

Mare of Easttown – Brad Ingelsby

The Queen’s Gambit – Scott Frank

WandaVision (“All-New Halloween Spooktacular!”) – Chuck Hayward & Peter Cameron

WandaVision (“Filmed Before a Live Studio Audience”) – Jac Schaeffer

WandaVision (“Previously On”) – Laura Donney

Genndy Tartakovsky’s Primal

En İyi Animasyon Programı

Big Mouth

Bob’s Burgers

Genndy Tartakovsky’s Primal

South Park: The Pandemic Special

The Simpsons

RuPaul’s Drag Race

En İyi Reality Yarışma Programı

The Amazing Race

Nailed It!

RuPaul’s Drag Race

Top Chef

The Voice

Geçen senenin kazananlarına göz atmak için: 72. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

Daha fazlası için Televizyon Akademisi‘nin internet sitesine göz atabilirsiniz.